ייעוץ מס לעסקים

תפקיד חשוב מאוד בכל עסק שמור ליועץ מס. יועץ המס אמור ללוות את העסק או החברה באופן שוטף לאורך כל הדרך מול רשויות המס ומול הביטוח הלאומי.

כדי להיות בטוחים כי אנחנו עובדים עם יועץ המס המתאים לנו, אנחנו חייבים לבדוק כי יועץ המס הינו חבר בלשכת רואי חשבון או בלשכת יועצי המס. על ידי כך נוכל להיות בטוחים כי כל ענייני העסק שלנו מטופלים בהתאם לשינויי החקיקה ובהתאם לעדכונים השונים בכל החוקים הרלוונטיים. אלו מתרחשים באופן דינאמי ושוטף וחשוב להיות מודעים לכל אלו.

מלבד זאת אמור יועץ המס להיות מחובר ומקושר למערכות המיחשוב של מס הכנסה ושל ביטוח לאומי. רק באופן כזה הוא יוכל לבצע את כל הבדיקות הנדרשות ואת הפעולות הרצויות – באופן מידי ורציף בתוך מערכות המחשב של כל אותן הרשויות.

יועץ מס – גם לעסקים קטנים

יש עצמאיים אשר מנהלים עסקים קטנים ונראה להם שאין צורך לערב גם רואה חשבון או יועץ מס. הם סבורים כי אין כל סיבה שישלמו ליועץ מס עבור שירות שנראה להם מיותר לחלוטין מבחינתם.

כאן חשוב מאוד לדעת כי גם בחישובים השונים של מס הכנסה נופלות לא פעם טעויות אשר האזרח הרגיל לא יצליח לעלות עליהם. לעיתים מגיעים לכם כעצמאים או כשכירים החזרי מס או הטבות מס שונות ואתם כלל לא מודעים לדבר. על כן, גם אם אינכם חושבים שהעסק שלכם גדול מספיק בשביל להעסיק יועץ מס באופן קבוע – עדיין יש מקום לפנייה לפחות חד שנתית אל יועץ מס על מנת שהוא יבדוק האם בכל זאת משהו מגיע לכם.

יועץ מס או רואה חשבון?

רבים לא באמת יודעים מה ההבדל בין רואה חשבון לבין יועץ מס, זה קצת מבלבל. כל רואה חשבון הוא למעשה יועץ מס אבל, לא כל יועץ מס הוא רואה חשבון.
האמת היא שיש הבדל גדול מבחינה מקצועית, לרואה חשבון יש רמת ידע ויכולת מקצועית גבוהה בהרבה מזו של יועץ המס.
מצד שני מבחינת עלויות, יועץ המס יהיה זול יותר לעסק ביחס לרואה החשבון, אך לא בהרבה ביחס לערך.

לא רק ייעוץ מס

רואה החשבון בגלל שהוא מעורה כל כך במגוון גדול של היבטים עסקיים והיבטי המס השונים, יוכל גם לסייע לכם ולשמש במקרים רבים יועץ העל של העסק. הוא ידע לייעץ בנושא של תזרים מזומנים, בנושאי השקעות, בנושאי העסקת עובדים ופנסיה ובעוד שלל נושאים חשובים שלא תמיד תדעו איך עליכם להתמודד מולם.

למעשה רואה החשבון מעניק לכם את השקט הנפשי כאשר אתם יודעים כי הוא מנהל את כל מה שקשור לענייני המס והתשלומים לביטוח הלאומי ואתם לא צריכים כמעט לעקוב אחר הנתונים הללו.

בסופו של יום – אתם נהנים מהתמקדות וריכוז במה שבאמת חשוב לכם ולעסק שלכם וכך אתם מצליחים לרומם אותו, להשקיע בו יותר ולהביא אותו למקומות חדשים.